Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Zatrudnianie pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, które pomogą Ci prowadzić sprawy kadrowe pracowników obsługi i administracji w Twojej placówce. Zatrudnianie i zwalnianie pracowników niepedagogicznych bez tajemnic i zgodnie z prawem!

Zatrudnienie pielęgniarki w żłobku - czy nadal możliwe

Pytanie: Czy zgodnie z aktualnym rozporządzeniem w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych w żłobku można zatrudnić pielęgniarkę, czy tylko położną?

Konkurs na stanowisko urzędnicze w szkole (przedszkolu)

Konkurs na stanowisko urzędnicze w szkole (przedszkolu) – jak zorganizować i przeprowadzić

Zatrudnienie pracownika szkoły samorządowej na stanowisku urzędniczym, w tym na kierowniczym stanowisku urzędniczym, zazwyczaj wymaga przeprowadzenia otwartego i konkurencyjnego naboru. Sprawdź, jak prawidłowo zorganizować konkurs na stanowisko urzędnicze w szkole (przedszkolu). Poznaj 5 sytuacji, w których nie trzeba przeprowadzać konkursu oraz pobierz przydatne wzory dokumentów.

Umowa na czas określony po odbyciu służby przygotowawczej w szkole

Pytanie: Pracownik został zatrudniony na 3 miesiące w celu odbycia służby przygotowawczej. Po zdaniu egzaminu dyrektor szkoły chce ponownie zatrudnić pracownika. Czy można zawrzeć ponownie umowę o pracę na czas określony na stanowisku urzędniczym?

Pomoc nauczyciela – kwalifikacje, wynagrodzenie i zasady zatrudniania

Pomoc nauczyciela – kwalifikacje, wynagrodzenie i zasady zatrudniania

Pomoc nauczyciela, w przedszkolu określana również mianem pomocy przedszkolnej, to pracownik niepedagogiczny, do którego nie stosuje się przepisów Karty Nauczyciela. Sprawdź, jakie kwalifikacja musi mieć pomoc nauczyciela oraz na jakich zasadach zatrudnia się tego pracownika.

  Jak rozumieć staż pracy wymagany przy zatrudnianiu pracowników niepedagogicznych

Jak rozumieć staż pracy wymagany przy zatrudnianiu pracowników niepedagogicznych

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, wśród wymagań niezbędnych do zajmowania stanowisk niepedagogicznych, zazwyczaj wskazuje minimalny staż pracy. Sprawdź, czy chodzi o staż pracy na danym stanowisku czy ogólny dotychczasowy okres zatrudnienia.  

Cel zawarcia umowy na zastępstwo

Pytanie: Kiedy należy podać w umowie o prace informację o przyczynach uzasadniających zawarcia umowy? Czy odnosi się to do umów na zastępstwo?

Termin rozpoczęcia pracy w umowie o pracę

Termin rozpoczęcia pracy w umowie o pracę – jakie ma znaczenie

W umowie pracę wskazuje się dwie daty tj. datę zawarcia umowy o pracę oraz datę rozpoczęcia pracy. Co wpisać jako datę zawarcia umowy o pracę nie powinno budzić wątpliwości. Jest to bowiem dzień, w którym umowa została podpisana. Więcej kłopotu sprawia ustalenie, co to jest dzień rozpoczęcia pracy. Opatrzne rozumienie tego terminu powoduje, że pracownicy tracą przypadający przed pierwszym dniem roboczym okres zatrudnienia, a w konsekwencji uzyskują krótszy staż pracy wliczany do świadczeń pracowniczych. Sprawdź, co oznacza dzień rozpoczęcia pracy w umowie o pracę i czy dzień rozpoczęcia pracy może przypadać w święto lub sobotę.

PESEL w umowie o pracę pracownika szkoły

PESEL w umowie o pracę pracownika szkoły

Umowa o pracę musi zawierać dane osobowe przyszłego pracownika szkoły. Konieczna jest bowiem możliwość identyfikacji obu stron stosunku pracy. Sprawdź, czy w umowie o pracę w szkole należy wpisać PESEL przyszłego pracownika.

Umowa na okres próbny w szkole – nowe przepisy na 2023 rok

Umowa na okres próbny w szkole – nowe przepisy na 2023 rok

Od 26 kwietnia 2023 r. czas trwania umowy na okres próbny zostanie powiązany z planowanym okresem zatrudnienia pracownika po okresie próby, i będzie wynosił od 1 miesiąca do 3 miesięcy. Ponowne zatrudnienie na okres próbny zostanie ograniczone już tylko do pracy innego rodzaju, niezależnie od przerwy w zatrudnieniu na tej podstawie. Nie zmieni się jednak to, że zastosowanie umowy na okres próbny w szkołach samorządowych jest ograniczone do osób zatrudnianych wyłącznie na podstawie Kodeksu pracy, a nie Karty Nauczyciela czy ustawy o pracownikach samorządowych.

Intendent w szkole – wymagane kwalifikacje

Pytanie: Jakie kwalifikacje powinien mieć intendent w szkole, która prowadzi własną stołówkę, a intendent sporządza m.in. jadłospisy, zamawia towar, przyjmuje towar, prowadzi dokumentacje związaną z żywieniem. Czy intendent w szkole powinien mieć wykształcenia gastronomiczne?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty