Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Opieka nad uczniami podczas wycieczek szkolnych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące organizacji imprez szkolnych. Dowiedz się wszystkiego o wymaganiach wobec opiekunów wycieczki oraz kierownika wycieczki szkolnej, sprawdź, czy na wycieczkę szkolną można polecieć samolotem i jakie informacje należy zgłaszać do kuratorium. Przeczytasz też porady ekspertów związane z opieką nad uczniami podczas zajęć w szkole. Sprawdź jak prawidłowo zorganizować dyżury nauczycieli, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo!

Czy nauczyciel może zbierać pieniądze na wycieczkę szkolną

Czy nauczyciel może zbierać pieniądze na wycieczkę szkolną

Kto powinien w szkole zbierać pieniądze na wycieczkę szkolną? Czy powinien to być nauczyciel, czy też pieniądze powinny być wpłacane na konto rady rodziców? Sprawdzamy, jaki jest najlepszy sposób przy dysponowaniu środkami na wycieczki lub wyjścia z uczniami.

Czy można podawać uczniom leki na wycieczce szkolnej

Czy można podawać uczniom leki na wycieczce szkolnej

Kwestie związane z podawaniem leków uczestnikom wycieczek szkolnych, kiedy niemożliwa jest współpraca z pielęgniarką szkolną, nie zostały uregulowane przepisami. Należy więc ustalić je w uregulowaniach wewnętrznych dotyczących wycieczki. Mogą one zarówno dopuszczać, jak i nie dopuszczać możliwości podawania leków. Sprawdź, kiedy możliwe jest podanie uczniowi leku na wycieczce.

Czy każde wyjście z uczniami to wycieczka

Czy każde wyjście z uczniami to wycieczka

Wyjście z uczniami do kina czy teatru należy traktować jak wycieczkę, jeśli zajęcia realizowane przez nauczyciela poza terenem szkoły mają na celu uzupełnienie programu nauczania. Przedmiot, w ramach którego odbywa się wycieczka, warunkuje miejsce jej realizacji. Wyjścia organizowane w tym celu są wycieczkami przedmiotowymi traktowanymi jako jedna z form krajoznawstwa i turystyki organizowanych dla uczniów przez szkołę. Czy tak samo będzie m.in. w przypadku rekolekcji?

Organizacja wycieczek szkolnych przepisy i zasady

Organizacja wycieczek szkolnych. Rozwiewamy najczęstsze wątpliwości

Mimo że przepisy związane z wycieczkami szkolnymi nie zmieniają się od lat, to nadal pojawia się wiele wątpliwości przy ich organizacji. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, w tym m.in. kto może być opiekunem wycieczki i czy każde wyjście poza teren szkoły to wycieczka. Poznaj kompendium wiedzy na temat organizacji wycieczek szkolnych.

Co powinna zawierać zgoda na wycieczkę szkolną

Pytanie: Czy zgoda na wycieczkę różni się od zgody na zawody sportowe? Czy w zgodzie na wycieczkę/zawody sportowe można zawrzeć zapis, że rodzic wyraża zgodę na podejmowanie decyzji przez opiekuna, organizatora zawodów związanych z zagrożeniem zdrowia i życia dziecka? Co powinna zawierać taka zgoda?

Zgoda na wycieczkę – czy musi być podpisana przez oboje rodziców

Pytanie: Czy zgodę na udział dziecka w wycieczce szkolnej podpisuje obowiązkowo oboje rodziców?

Czy szkoła musi posiadać ogólny regulamin wycieczek szkolnych

Pytanie: Czy tworzenie ogólnego szkolnego regulaminu wycieczek szkolnych jest obowiązkiem szkoły (dyrektora)? Czy wystarczą jedynie obowiązujące przepisy prawa?

Czy wycieczka szkolna musi rozpoczynać się i kończyć w szkole

Pytanie: Wycieczka szkolna – czy może rozpoczynać się i kończyć w innym miejscu wyznaczonym przez kierownika wycieczki?

Dowóz ucznia przez rodziców na wycieczkę szkolną – czy jest możliwy

Pytanie: Czy rodzice mogą dowieźć dziecko do miejscowości, w której organizowana jest wycieczka szkolna, i czy mogą je wcześniej odebrać?

Czy uczeń pełnoletni może pojechać na wycieczkę własnym samochodem

Pytanie: Czy podczas wycieczki programowej pełnoletni uczeń klasy IV liceum może jechać własnym samochodem do miejsca docelowego i z powrotem oraz przewozić ze sobą kolegów za ich pisemną zgodą? Kto ponosi za nich odpowiedzialność?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty